Aké sú podľa Vás výsledky manželovho spermiogramu?

Zodpovedané
6. júl 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom partnerovho spermiogramu.

Aké sú podľa Vás výsledky spermiogramu?

Je počet spermií v poriadku?

Doktorka povedala, že je to v norme a že netreba sledovať manžela v jej ambulancii.

Ďakujem

Dobrý deň,

v hodnotení máte výsledok Asthenoteratozoospermia - čiže odchýlka štruktúry ako aj pohyblivosti spermií.

Spermiogram nie je úplne v poriadku. Vidím že vyšetrenie bolo zamerané hlavne na prítomnosť protilátok proti spermám, ktoré sa nepreukázali. Čiže nie je nutné, aby ste boli sledovaní v imunologickej ambulancii.

Neprítomnosť protilátok avšak neznamená, že spermiogram bol ako má byť a netreba ho sledovať u ošetrujúceho lekára, ktorým predpokladám imunológ nie je.

S pozdravom