Aký máte názor na IVF native bez hormonálnych injekcií len v prirodzenom cykle?

Zodpovedané
22. máj 2020

Dobrý deň,

v roku 2019 som absolvovala IVF, kde som 2x mala MA a 2x sa embryo ani neujalo. Chceli by sme vyskúšať ešte 1 cyklus IVF.

Odporúčate zmeniť CAR, alebo ostať v tom, čo sme boli doteraz?

Aký máte názor na IVF native bez hormonálnych injekcií len v prirodzenom cykle?

Koľko native zákrok približne stojí?

Ďakujem

Dobrý deň,

voľba centra asistovanej reprodukcie závisí na Vašej spokojnosti a na Vašej dôvere voči personálu. Najmä počas takejto náročnej liečby, akou je IVF, je potrebné aby sa človek vedel na lekára spoľahnúť a cítil sa príjemne.

K natívnemu IVF. Je táto metóda rovnako úspešná ako klasické IVF s hormonálnou prípravou? Kumulatívna úspešnosť je pri klasickom IVF vyššia. Pri klasickom IVF, stimulujeme vaječníky. V danom cykle sa snažíme, získať čo najviac vajíčok, tieto oplodniť, pacientku pripraviť na jeden čerstvý transfer a v prípade neúspechu embryá zamraziť. V prípade natívneho cyklu sa sústreďujeme na 1 vajíčko. Výhodou natívneho cyklu je príprava takmer bez liekov, taktiež v prípade neúspechu netreba dopriať telu oddych.

Nevýhodou je, že pro cyklus máme zvyčajne 1 max. 2 vajíčka, ktoré nám Vaše telo musí v daný cyklus poskytnúť, ďalej v každom cykle picháme do vaječníka (kedy dané vajíčko odoberáme - zvyčajne bez narkózy), v prípade, že sa vajíčko neoplodní, nasledujúci mesiac sa začína odznova. Vyžaduje si to samozrejme viacej návštev v centre. Štatisticky platí, že na 1 pôrod zdravého dieťaťa, potrebujeme cca 15 vajíčok (jedná sa o všeobecnú štatistiku).

Natívny cyklus, vzhľadom k tomu, že neplatíte za lieky je lacnejší. V prípade, že máte nárok na preplatenie od poisťovne, sa samozrejme tento nárok uplatňuje aj pri natívnom cykle. Koľko cyklus stojí sa treba informovať na konkrétnej klinike, kde sa liečite.

S pozdravom