Čo znamená zvýšená teplota, únava a nechutenstvo po embryotransfere?

Zodpovedané
3. nov 2019

Dobrý deň,

30.10.2019 som absolvovala embryotransfer. Vkladaná mi bola 100 bunková blastocysta. Pri vklade ma pani doktorka upozornila na pitný režim a proteínovú stravu, nakoľko vaječníky boli zväčšené.

Pri dodržiavaní pitného a kľudového režimu sa dnes dostavila mierne zvýšená teplota 37,5 °C.

Pocitovo sa mám dobre, teda až na mierne pichanie alebo jemnú bolesť v podbrušku, únavu a mierne nechutenstvo do jedla.

Sú tieto príznaky dobrým alebo skôr zlým znamením?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

príznaky, ktoré popisujete nemusia ešte súvisieť s prípadným tehotenstvom.

Slabé pobolievanie v podbrušku môže byť spôsobené práve zväčšenými vaječníkmi. Je dobré dodržiavať zvýšený pitný režim a stravu s vyšším obsahom bielkovín, ako vám bolo doporučené.

Prajem veľa šťastia.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková