Kedy ísť na vyšetrenia neplodnosti?

Zodpovedané
28. dec 2019

Dobrý deň,

od novembra 2018 sa snažíme o dieťa. Medzitým som mala 1x biochemické a 1x som otehotnela. Potratila som a podstúpila kyretáž. Gynekológ mi zatiaľ vyšetrenia spraviť nechce a máme sa len ďalej snažiť.

Dokedy máme čakať s vyšetreniami?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

na konzultáciu do centra asistovanej reprodukcie môžte ísť kedykoľvek, pričom nezáleží na tom či sa vám za rok snahy podarilo otehotnieť alebo nie, keďže tehotenstvo nedopadlo úspešne. V rámci vstupného vyšetrenia sú doporučené isté základné vyšetrenie oboch partnerov, ktoré sa môžu realizovať i cestou reprodukčnej kliniky. Od vášho gynekológa nepotrebujete mať k dispozícii žiadne výsledky či výmenný lístok na vyšetrenie.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková