Mám PCOS a prvé dieťa máme vďaka IVF. Aká je šanca, že druhé tehotenstvo prebehne bez liečiv?

Zodpovedané
3. aug 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať na diagnózu PCOS a druhé tehotenstvo. Prvýkrát sme otehotneli po IVF. Brala som Fraxiparin 0,3, Euthyrox 25, Duphaston, Clostilbegyt 3x1 tbl, Pregnyl.

Máme synčeka. Manžel má normospermiu.

Je možné, že sa mi táto diagnóza prvým tehotenstvom stratí a otehotnenie pôjde bez liečiv?

Alebo je to málo pravdepodobné a pri snažení o druhé tehotenstvo budú s najväčšou pravdepodobnosťou opäť potrebné vyššie spomínané medikamenty?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

či sa tehotnosť podarí bez liekov, to nikdy neviem s určitosťou povedať. Táto diagnóza je zvyčajne dlhodobá.

Odporúčam v čase ovulácie ultrazvuk, kedy sa uvidí či ovulácia prebieha spontánne bez liekov.

S pozdravom