Mám PCOS a už 4 roky sa snažíme o dieťa. Ako zistím, či mi prebieha ovulácia?

Zodpovedané
8. apr 2021

Dobrý deň,

už 4 roky sa snažíme o bábätko. Mám PCOS a doktorka mi dávala len progesteron a Clostilbegyt. Nič iné. Ja mám podozrenie, že nemám ovuláciu.

Ako zistím, či mi prebieha ovulácia?

Ako mám ďalej postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri užívaní Clostilbegytu je NEVYHNUTNÁ ultrazvuková kontrola v strede cyklu, aby sa práve zistilo či ovulujete alebo nie a zároveň pri takejto stimulácii je často nízka sliznica a vznikajú cysty na vaječníkoch.

Preto by mal každý lekár, ktorý napíše Clostilbegyt, vidieť svoju pacientku na kontrole. 4 roky je veľa - vyhľadajte odborníka v centre asistovanej reprodukcie.

Dr. Rybánska