Môžem byť tehotná, aj keď som v decembri mala normálnu menštruáciu?

Zodpovedané
9. jan 2020

Dobrý deň,

od včera mi začala ovulácia a všetko by bolo ok. Kontrolná čiarka bola omnoho silnejšia ako testovacia. O 30 minút som si urobila Digi ovulačný a na intímke som našla krv ako pri menzese. Aj do záchodu vypadla zo mňa taká zrazenina.

Po 2 hodinách už po krvi ani stopy a skúsila som tehu test. Bol pozitívny.

Je možné, že som tehotná, aj keď som v decembri mala normálnu menštruáciu?

Cyklus mávam pravidelný.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

špinenie v strede cyklu sa môže vyskytnúť pri ovulácii, býva však iba slabé a prechodné. Z rozprávania žien často počuť, že mávali normálnu menštruáciu hoci tehotné boli, no v praxi si nemyslím, že sa to reálne bežne stáva.

Väčšinou môže ísť skôr o krvácanie, ktoré sa môže vyskytnúť v priebehu tehotenstva, keď sa vytvorí okolo plodového vajca hematóm, ktorý sa následne evakuuje, čo sa prejaví krvácaním z rodidiel.

Takéto krvácanie sa však neobjavuje pravidelne každý mesiac v čase predpokladanej menštruácie.

Tehotenský test z moču môže byť i falošne pozitívny, no vo vašom prípade by som si test z moču zopakovala s odstupom a v prípade pozitivity navštívila svojho gynekológa, ktorý vám tehotenstvo potvrdí overením beta - hCG z krvi a ultrazvukovým vyšetrením.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková