Môžem byť tehotná, keď mám 3 cm cystu?

Zodpovedané
9. nov 2019

Dobrý deň,

menštruácia mi mešká tri dni. Dnes som bola u gynekologičky a tá mi objavila 3 cm cystu.

Môžem byť tehotná?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na túto otázku vám, bohužiaľ, neviem odpovedať. Cysty na vaječníkoch sú bežným nálezom, často majú funkčný charakter a miznú po menštruácii. Niekedy je príčinou meškajúcej menštruácie neprasknutý folikul, ktorý pri ultrazvukovom vyšetrení môže vyzerať ako cysta. Môže to však iba znamenať, že neprebehla ovulácia. V takom prípade sa menzes vyvolá gestagénmi, či už vo forme injekcie či tabletiek. Riaďte sa teda podľa inštrukcií vašej gynekologičky, ktorá vás vyšetrila a určite vám odporučila ďalší postup.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková