Musím užívať lieky, keď mám zvýšený prolaktín?

Zodpovedané
28. júl 2020

Dobrý deň,

pred tromi rokmi som porodila a momentálne už 6 mesiacov nedojčím. Menštruáciu nemám.

Z krvi mi vyšli tieto hodnoty:
FSH: 4,77LH: 2,74IU/l, estradiol:73pmol/l, PRL: 41,59ug/l, progesteron: 0,79nmol/l, testosteron: 0,73nmol/l, inzulín: 6,62uU/ml

Doktorka mi predpísala liek Nurprolac na zníženie prolaktínu.

Je nutné pri daných hodnotách liek užívať?

Je nevyhnutné môj problém riešiť liekmi, alebo sa môžem uberať aj alternatívnou cestou?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam odber prolaktínu opakovať nalačno.

V prípade opakovane zvýšených hodnôt odporúčam započať liečbu. Alternatívne spôsoby mi nie sú doposiaľ známe.

S pozdravom