Nevyšlo nám umelé oplodnenie. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
18. apr 2020

Dobrý deň,

s partnerom sme absolvovali umelé oplodnenie, ktoré bohužiaľ nevyšlo. Po zákroku odobratia som mala veľké ťažkosti a bolesti.

Čo môžme vyskúšať?

Ďakujem

Dobrý deň,

štatistická úspešnosť umelého oplodnenia dosahuje v súčasnej dobe až 60%. Na úspech má vplyv viacero faktorov.

U ženy je jedným z najdôležitejších faktorov vek a s ním spojená zásoba kvalitných vajíčok. Zásoba vajíčok sa vekom znižuje, obnova nie je možná. V otázke neopisujete, v ktorom kroku umelé oplodnenie nebolo úspešné. U mužov je situácia s pohlavnými bunkami odlišná. Zlepšenie životného štýlu môže mať veľký vplyv na tvorbu spermií.

V niektorých prípadoch je možné vidieť pozitívny výsledok po 3 mesiacoch. Pokiaľ bolo vo Vašom prípade indikované umelé oplodnenie, predpokladám, že liečbu bude treba po zotavení sa opakovať. Po stimulácii odporúčame trojmesačnú pauzu, kým sa liečba zaháji opätovne.

S pozdravom,