Prišli mi výsledky z cytológie a mám ich na rozhraní 2 - 3. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
3. júl 2020

Dobrý deň,

prišli mi výsledky z cytológie a mám ich na rozhraní 2 - 3.

Čo mi odporúčate?

Ako sa mám liečiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

výsledky na rozhraní 2 a 3 mi nie sú zrejmé. Na popísanie výsledkov onkocytológie používame Bethesda kritériá alebo nomenklatúru označovanú PAP.

Podľa toho o ktorý klasifikačný systém sa jedná sa odvíjajú aj odporúčania liečby. Výsledky treba presne prečítať a jasne prediskutovať s Vaším ošetrujúcim lekárom.

Odporúčanie Vám v tomto prípade nemôžem dať, keďže z popisu nie je zrejmé o ktorú klasifikáciu sa jedná.

S pozdravom