Som po KET a v 11. týždni mi vymizli príznaky. Znamená to niečo zlé?

Zodpovedané
19. okt 2020

Dobrý deň,

som po úspešnom KET a momentálne mi začína 11. týždeň. Na prelome 9. a 10. týždňa mi zrazu vymizli príznaky. Dovtedy mi bývalo skoro celý deň zle, strašná únava a boleli ma prsia. Teraz mi je zle iba trochu, chvíľku a to väčšinou večer. Príznaky mi tak na 90% vymizli.

Môže to znamenať niečo zlé?

Poradňu mám až o 2 týždne.

Ďakujem

Dobrý deň,

spomínané príznaky patria medzi takzvané včasné príznaky gravidity a pri pokračovaní gravidity postupne vymiznú - obzvlášť pri prechode do druhého trimestra.

Teda nemusí to znamenať vôbec nič zlé. Na druhú stranu ak cítite neistotu a boli by ste pokojnejšia ak by ste vedeli, že plod je v poriadku, tak poproste Vášho lekára o rýchlu kontrolu vitality plodu.

Držím palce!

Dr. Rybánska