Môže tradičná čínska medicína úspešne liečiť aj endometriózu?

Zodpovedané
21. nov 2023

Dobrý deň,

v roku 2019 mi boli laparoskopicky odoperované dve cysty (na ľavom vaječníku bola väčšia) a nejaké zrasty. Mesiac po operácií sa objavila nová cysta, ktorá sa sledovala a nijako zásadne nerástla.

Ako 31-ročnej mi gynekológ robil hormonálny profil. V tom čase som navštívila viacerých odborníkov a hľadala príčiny alopécie areata, ktorú stále mám. Gynekológ zistil, že môj hormonálny profil nie je dobrý vzhľadom na môj vek.

Dnes mám 35 a na poslednej preventívke (týždeň dozadu) mi lekár zistil, že endo cysta sa zväčšila. Prvýkrát poukázal na endo v maternici - jedna strana bola hrubšia. Myslím, že ide o tzv. adenomyózu. V najbližšom období ma čaká ďalší hormonálny profil. Gynekológ sa zatiaľ vyjadril, že jediným riešením je nasadenie antikoncepcie s tým, že sa odstaví menzes, aby som nemala bolesti, aby ložiská nerástli.

A počula som, že skvelou liečbou na endometriózu je tehotenstvo, ale paradoxne s ňou ťažšie otehotnieť. Deti zatiaľ nemám a život to zariadil tak, že som len pred 2 rokmi stretla partnera, s ktorým by som si to vedela eventuálne predstaviť.

Liečba antikoncepciou sa mi nepozdáva, pretože sa obávam, že ma ešte viac vnútorne rozhodí.

Môže tradičná čínska medicína úspešne liečiť aj endometriózu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

endometrióza sa dá liečiť čínskou medicínou. Vhodná je komplexná liečba čínskou bylinnou terapiou ideálne spolu s akupunktúrou.

Ak by ste potrebovali viac informácií, alebo by ste sa chceli objednať na terapiu, kontaktujte ma prednostne telefonicky. Ak to nie je z Vašej strany možné, tak emailom.

Majte sa krásne!

Ľubica Stanovská
certifikovaný praktik tradičnej čínskej medicíny
mobil: +421 905 795 501
e-mail: sinomedika@gmail.com
web: www.cinska-medicina-bratislava.sk/