Pomôže 10-ročnému dieťaťu bylinka Rimbaba obyčajná na migrénu?

Zodpovedané
21. nov 2022

Dobrý deň,

od detstva mám diagnostikovanú migrénu a moja 10-ročná dcéra tiež. Jej MR vyšetrenie bolo v poriadku. Neurologička jej odporučila len voľnopredajné lieky - napr. Nurofen.

U seba viem približne zhodnotiť ako predísť migréne a čo mi nerobí dobre. No nie vždy sa mi to podarí. Dcérka má však záchvaty migrény aj 2x do týždňa, kedy potrebuje ležať a spať. Občas zvracia. Bolí ju polovica hlavy, je citlivá na svetlo a hluk.

Čítala som o bylinke Rimbaba a rada by som ju vyskúšala. Snažíme sa racionálne stravovať, vyhýbať sa chémii v strave, kozmetike, prací prášok si vyrábam sama z mydla, pečiem si svoj celozrnný chlieb. Vyhýbame sa rafinovaným výrobkom, pobyt na vzduchu vonku má dcérka každý deň a dodržiavame spánkový režim. Migrénu dostane väčšinou po škole poobede.

Môže Rimbabu obyčajnú užívať aj dcéra?

Ak áno, môžem jej ju podávať preventívne?

Ako dlho a v akej forme?

Môžete mi odporučiť nejaké ďalšie preventívne opatrenia proti záchvatom migrény u dcéry?

Ďakujem

Dobrý deň,

migrénu môže vyvolávať viacero príčin. Rimbaba je síce na bolesť hlavy, ale je to len symptomatická liečba = liečba dôsledku a nie príčiny. Preventívne dlhodobé podávanie akejkoľvek byliny v monoterapii sa neodporúča, pretože môže vyvolať nejakú ďalšiu nerovnováhu v organizme.

Čínska fytoterapia obsahuje viacero zmesí bylín, ktoré sa používajú na dlhodobú liečbu a odstraňujú príčinu migrény. Po kompletnej diagnostike sa príslušná zmes upravuje podľa stavu pacienta. Pridávajú, alebo odoberajú sa niektoré byliny. Resp. mení sa dávkovanie tak, aby to viedlo k vyliečeniu.

Väčšina migrén je veľmi dobre liečiteľná a vyliečiteľná pomocou čínskej medicíny, pretože sa odstraňuje jej príčina. Klasická medicína lieči migrénu len symptomaticky analgetikami.

Pri tomto type migrény zohráva veľkú úlohu aj stresová záťaž Vás aj Vašej dcérky. Akékoľvek napätie v rodine, v škole, práci výrazne zhoršujú prejavy.

Ak by ste potrebovali viac informácií, alebo by ste sa chceli objednať na terapiu, prosím kontaktujte ma prednostne telefonicky. Ak to nie je z Vašej strany možné, tak e-mailom.


Majte sa krásne!

Ľubica Stanovská
certifikovaný praktik tradičnej čínskej medicíny
mobil: +421 905 795 501
e-mail: stanovska.l@gmail.com
web: www.cinska-medicina-bratislava.sk/