Svokra má po operácií očí teplotu, je zavodnená a opuchnutá. Ako jej môžeme pomôcť?

Zodpovedané
20. máj 2024

Dobrý deň,

priateľova mama sa od októbra lieči po operácií očí. S jedným okom má stále problémy. Dávajú jej stále nejaké lieky, je opuchnutá, zavodnená, má teploty. Dnes ju brala sanitka a lekári v Bratislave jej stále dávajú nejaké bezvýznamné kvapky a kortikoidy. Na kvapkách je dokonca napísané jed.

Ako ďalej postupovať?

Zoberie ju lekár niekde inde?

Je možné podať trestné oznámenie?

Na iClinic je veľa trestných oznámení.

Má vraj nejakú pleseň v oku - huby. Nikdy nič predtým také nemala. Sanitár dnes povedal, že by podľa príznakov vôbec nemala brať lieky, ktoré berie. Doktorka v Bratislave stále trvala na tom, že ich má brať i napriek vedľajším účinkom.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam Vám druhý názor iného očného lekára a konzultovať aj obvodného lekára, keďže to vyzerá na problém, ktorý nie je lokalizovaný len na oblasť očí.

K liečbe a zdravotnému stavu sa ťažko vyjadriť, keďže nie sú známe podrobnosti.

Dúfam, že Vám táto odpoveď pomôže.

S úctou,
Dr. med. Miroslav Kulanga, FEBO

oftalmológ
E-Mail: poradna@kulanga.sk
Telefón kliniky: 052 28 55 714
Web: www.kulanga.sk