Aká doba od ukončenia dojčenia je potrebná, aby som mohla podstúpiť zákrok zmenšenia prsníkov?

Zodpovedané
25. okt 2018

Dobrý deň,

zaujímalo by ma, aký čas musí ubehnúť od ukončenia kojenia, aby som mohla absolvovať zmenšenie prsníkov. Mam veľkosť 75G. Aj moja neurologička mi to odporúča kvôli chrbtici a to už od mojich 18tich rokov.
Mám dve deti, z toho jedného kojenca. Prsia majú stabilnú velkosť od mojich 16 tich rokov. Teraz mám 30. Pri kojení sú plnšie, ale velkostne sa chvalabohu nezmenili.
Je potrebné byť po zákroku PN?

Ďakujem krásne za odpovede

Dobrý deň.

Od ukončenia kojenia by mala ubehnúť doba tak dlhá, aby sa prsia už nemenili objemom a tvarom. Zväčša požadujeme 6 mesiacov od ukončenia kojenia.

Vek nie je dôležitý, ale je potrebný dobrý zdravotný stav. Po operácii by ste mali dodržiavať šetriaci režim tak, aby ste nenamáhali jazvy. Zvyčajne je to 6 týždňov od operácie.

PN je štatút pri ktorom Vám na základe sociálneho poistenia plynie časť mzdy pokiaľ nie ste v práci. Toto sa na dobu po estetickom zákroku nevzťahuje. Minimálne nie na súkromnom zdravotníckom zariadení bez zmlúv so zdravotnou poisťovňou.

V štátnych nemocniciach môže byť situácia odlišná, najmä ak máte odporúčanie od svojho lekára. Podmienky pre takéto operácie sa menia podľa podmientok ktoré nastavuje zdravotná poisťovňa.