Ako prebieha abdominoplastika?

Zodpovedané
21. okt 2018

Dobrý deň,

schudla som vyše 45 kg a ostal mi previs spodného brucha. Nakoľko žijem momentálne v zahraničí, rada by som využila túto možnosť a spýtala sa na postup pri operácii takéhoto previsu.

Ako celá operácia prebieha?

Ako dlho pri tejto operácii pobudne pacient v nemocnici a aká dlhá je rekonvalescencia?

Aké sú obmedzenia po operácii - čo človek po zákroku môže robiť hneď?

Zaujímala by ma aj približná cena.

Ďakujem veľmi pekne za odpovede

Dobrý deň,

abdominoplastika je relatívne častá operácia zameraná na odstránenie previsu kože zvyčajne po schudnutí. Nie je vhodná u ľudí s viscerálnou obezitou. Čiže ste vhodná adeptka.

Operácia prebieha v celkovej anestézii u ľudí v dobrom zdravotnom stave. Po drastickom schudnutí telu môžu chýbať dôležité rezervy a živiny potrebné pre hojenie rán a zotavenie.

Preto by nemala byť operácia príliš skoro po veľkom schudnutí, diéte. Zvyčajne vyžaduje 48 hodinový pobyt v zariadení.

Očakávajte relatívne dlhu jazvu v oblasti za opaskom tzv. "bikiny rez" a jazvu okolo pupka. Po 12 mesiacoch sú jazvy nenápadné ale nikdy nie "neviditeľné". Inak ale nadbytok kože odstrániť nedokážeme.

Po operácii ste v podstate sebestačná čo sa týka chôdze, nie je problém obliekanie ani osobná hygiena a podobne. Nedoporučuje sa 3 týždne po operácii dlhšie sedenie ani šoférovanie. Do 6 týždňov trvá šetriaci režim bez športu a dvíhania bremien ( ak chcete číslo, tak viac ako 5 kg 🙂 ) Tak dlhý čas by ste mali nosiť špeciálny kompresívny pás/návlek. Približne po 3 mesiacoch sa budete cítiť úplne fit.

Ceny majú plastický chirurgovia uvedené na svojich www stránkach.
Tú moju nájdete v dolu v podpise 😉