Aký je rozdiel medzi SlimLipo a Water-Jet?

Zodpovedané
10. jan 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám tuk okolo pása, inak som útla. Láka ma laserová liposukcia SlimLipo alebo Water-Jet.

Ide o ten istý systém odbúrania tuku?

Je pravda, že naozaj sa na upravené miesto tuk už nevracia?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

predstava odstránenia nadbytočného tuku je lákavá asi pre každého.

SlimLipo a SmartLipo sú podobné metódy kedy tukové tkanivo pri liposukcii je rozrušované laserom na konci odsávacej kanyly.

Water-Jet má namiesto laseru na konci kanyly vodnú trysku ktorá mechanicky rozrušuje tukové tkanivo a opäť je odsávané klasicky liposukčnou kanylou. Na doplnenie, iné metódy rozrušovania tuku sú vibrácie liposukčnej kanyly, rádiofrekvenčná a ultrazvuková sonda na konci kanyly alebo nad kožou nepriamo.

Zastávam názor, že najdôležitejší faktor je skúsený chirurg, ktorý robí liposukcie pravidelne a rozumne indikuje/určí, ktorá partia u konkrétneho človeka je vhodná na liposukciu, ktorú používa a s akým očakávaným výsledkom.

Takto zabránime sklamaniam na oboch stranách.

Tuk sa ukladá do tukových buniek.
Tukové bunky sú pri liposukcii odstránené z 30-70% pôvodného počtu.
Nič však nebráni tuku sa ukladať v ostávajúcich bunkách a ani tomu, aby si nové tukové bunky telo nevytvorilo, ak ich potrebuje na ukladanie nadbytočnej energie z príjimanej potravy a nedostatočného výdaja energie.

Chirurgicky vieme mnoho nedostatkov upraviť, ale zázraky na počkanie bohužiaľ nie.😉