Dajú sa odstrániť strie a úpraviť vpadnutú bradavku po augmentácii v jednom zákroku?

Zodpovedané
12. nov 2018

Dobrý večer,

som po augmentácii prsníkov a chcela som sa opýtať, či je možnosť podstúpiť aj následné operácie kvôli upraveniu vpadnutej bradavky a odstráneniu strií na prsiach okolo bradaviek.

Bol by to jeden zákrok?

A aká by bola asi tak cena toho všetkého?

Ďakujem pekne za odpoveď

Dobrý deň,

takmer vždy je možné operovať prsia aj potom, ako na nich bola uskutočnená operácia. Avšak vždy je potrebné na osobnej konzultácii zhodnotiť, či to stav dovoľuje tak, aby boli naplnené vaše očakávania.

Vpáčené bradavky operačne korigujeme predĺžením vzdialenosti medzi bradavkou a prsnou žľazou. Najčastejšie tak, že sa mliekovody prerušia, čo je na 90% spojené s nemožnosťou kojiť v budúcnosti. Sú aj konzervatívnejšie postupy, avšak so zníženým efektom na vystúpenie bradavky.

Strie sú jazvy v koži spôsobené jej nadmerným natiahnutím a následne stratou objemu. Ich odstránenie je možné len spolu s kožou v ktorej sa nachádzajú. Poznáme aj rôzne techniky,ktorými vieme strie urobiť menej nápadné (laser,PRP-drakula terapia, kmaňové bunky a pod.).

Od toho závisí, či sa bude jednať len o jeden zákrok. A aj to, či operácia bude vykonaná počas lokálnej alebo celkovej anestézie má vplyv na cenu operácie.

Hovoríme o stovkách až tisícoch eur, podľa požadovaného efektu a samozrejme závažnosti a rozsahu terajšieho stavu.