Je potrebné podstúpiť výmenu implantátov 10 rokov po augmentácii?

Zodpovedané
10. nov 2018

Dobrý deň,

mám osem rokov implantáty Polytech.

Je ich potrebné po desiatich rokov meniť?

Akosi si už nespomínam, či som nejakú takúto informáciu kedysi dostala.

Ďakujem

Dobrý deň,

vo všeobecnosti platí, že prsia s implantátmi by sa mali pravidelne kontrolovať 1x ročne plastickým chirurgom alebo gynekológom (sono prsníkov).

V zahraničí dokonca odporúčajú aj MRI vyšetrenia.

Tieto kontroly, ak neboli vecou dohody s operatérom, by mohli byť aj spoplatnené.

Ja kontrolujem ženy bezplatne. Pokiaľ sa na prsiach neobjaví estetický ani zdravotný nedostatok a implantáty sú v poriadku, nie je potrebné implantáty meniť ani vyberať.