Je v poriadku, keď mám týždeň po augmentácii bolesti?

Zodpovedané
25. okt 2018

Dobrý deň,

som týždeň po augmentácii prsníkov a stále pociťujem pálenie a bolesť na bočnej strane prsníkov, hlavne na pravej strane.

Implantáty mám vložené pod sval, vkladané cez pazuchy. Prsia na dotyk nebolia a ani nie sú výrazne napuchnuté. Bolesti mám len pri pohybe ale niekedy sú dosť intenzívne.

Je bežné, že aj týždeň po zákroku mám naďalej rovnaké bolesti?

Nedokážem sa totiž ani sama obliecť a ani osprchovať. Bolesť mi to nedovolí.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vnímanie bolesti je veľmi individuálne aj pri tej istej operácii u toho istého chirurga.
Iste ste počuli, že niektoré ženy pôrod považujú za najhoršiu bolesť v živote a iné "že to nebolo až tak zlé".

Ovplyvňuje to veľa faktorov, ale to že Vás prsia bolia týždeň od operácie, nie je výnimočné. V každom prípade, najsprávnejšia možnosť je opýtať sa Vášho chirurga na bolesti a ťažkosti, prípadne sa mu ísť osobne ukázať aby ste mali srdce na mieste.

Vo väčšine prípadov najvýraznejšie bolesti trvajú 4 dni po operácii ale výnimočne aj 3 týždne.