Kedy môžem mať sex po augmentácii?

Zodpovedané
17. dec 2018

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor na sexuálne intímnosti po augmentácii. Mnohí odborníci sa vyjadrujú veľmi všeobecne. Napríklad po 6-8 týždňoch bez podprsenky po vložení aj kompletnej úprave.

Je to v poriadku v normálnom režime?

Človek vtedy moc nevníma bolesť. Pýtam sa aj preto, lebo po takomto sexe ma cca za 2 dni začali pichať dosť prsia, a to hlavne bradavky z dráždenia.Cítim takú svalovicu na hrudníku a pálenie, miestami až tŕpnutie bradaviek.

Kedy môžem mať sex po augmentácii?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

sex samotný nie je obmedzený tým, že ste po operácii. Vplyv na proces hojenia má tlak na prsia a pohyb implantátov. Čiže nie je vhodné ležať na prsiach a ani stláčanie počas doby 6 týždňov od operácie, ktorú odporúča väčšina plastických chirurgov vrátane mňa. Počas tejto doby nadmerný pohyb a manipulácia tkanivami môže spôsobiť posun implantátov alebo porušenie tkanív v priamom kontakte s imlantátom a krvácanie do okolia.

Následkom toho môžu byť napríklad len estetické nedokonalosti, ktoré sa riešia len ďalšou operáciou.

Rozhodne záleží, čo Vám odporúča Váš chirurg, on vie v akej vrstve je uložený implantát, aké stehy sú v jeho okolí, akú veľkosť a ťah na tkanivá vytvára a podobne.

Pocity pálenia, svalovice a tŕpnutia bradaviek sú normálne aj v prípadoch normálneho hojenia. Sú prejavom regenerácie nervových vláken a tkanív, pod ktoré sú implantáty vložené.