Mohla som dostať infekciu po mastopexii?

Zodpovedané
19. nov 2018

Dobrý deň,

prosím o pomoc pri vyriešení môjho problému.

V októbri 2018 som bola operovaná u Vás na klinike. Pred dvoma dňami mi začala z rezu vytekať bieložltá tekutina. Volala som na kliniku, kde mi následne vytiahli vnútorné stehy. Odvtedy mi rana mokvá a cítim pichanie.

Mohla mi vzniknúť infekcia? Zacelí sa ranka sama od seba?

Ďakujem za skorú odpoveď

Dobrý deň,

neviem ktorý môj kolega Vás operoval, ale určite to s Vami rieši intenzívne.

Pri kontrole sa vždy rana vyčistí a na základe vývoja sa stanoví optimálny spôsob ošetrovania. Bez toho, aby som videl ranu osobne sa neviem vyjadriť ako dlho bude trvať kým sa zacelí.

Každá chirurgická rana sa môže v niektorej fáze hojiť pomalšie alebo nie ideálne, ale do toho vieme účinne zasiahnuť a vyriešiť ku spokojnosti.