Od čoho závisí veľkosť a typ zvoleného implantátu?

Zodpovedané
14. okt 2018

Dobrý deň.

uvažujem o tom, že by som podstúpila plastiku poprsia. Zatiaľ však o celom procese nemám vôbec žiadne informácie.

Od čoho závisí veľkosť a typ zvoleného implantátu?

Ako prebieha operácia?

Koľko trvá pooperačné hojenie rán?

Ovplyvňuje operácia pŕs do budúcnosti kojenie?

Ďakujem veľmi pekne za odpovede

Dobrý deň,

aby som poskytol vyčerpávajúcu odpoveď, musel by som začať rozdelením typov prsníkov, typom ženských postáv a vymenovávaním odlišných požiadaviek na výsledok po operácii.

Estetika je veľmi subjektívna záležitosť a ani estetické cítenie plastického chirurga pri najlepšej vôli nemôže poňať rôznorodosť toho, čo sa považuje za pekné a vhodné ku postave.

Čiže typ a veľkosť optimálnych implantátov sa určí po vzájomnej dohode na osobnej konzultácii. A nielen to, určí sa aj chirurgický postup, umiestnenie jazvy prípadne potreba doplňujúcich výkonov aby sme dosiahli želaný výsledok.

Priebeh operácie závisí od vyššie spomínaného, no uskutočňuje sa v celkovej anestézii, na operačnej sále, s dĺžkou cca 40-80 minút. V mimoriadnych prípadoch sa dĺžka môže meniť.
Hojenie rán je rovnaké ako pri iných operačných ranách u zdravých ľudí s porovnateľnou dĺžkou rán do 5 cm a podobnej lokality - t.j. koža bez výraznejšieho napätia, rešpektujúca prirodzenú štepiteľnosť kože, smerovanie vrások.

Stehy su vo väčšine prípadov "vnútorné" samovstrebateľné. Rany sú pevné po cca 3 týždňoch, tvrdšie na pohmat približne 3 mesiace a ružovkasté približne 12 mesiacov. Samozrejme sú to priemerné doby a medzi jednotlivcami sú aj 2-násobné rozdiely.

Mnoho štúdií za posledných 50 rokov sa zameriavalo na bezpečnosť, čo sa týka tehotenstva alebo kojenia. V tomto smere sa implantáty považujú za úplne bezpečné. Schopnosť kojiť však nedokážeme predpovedať ani u žien ktoré nemajú implantáty. Je to dej viac-menej nepredvídateľný. Rozhodne u žien vo veku, u ktorých ešte tehotenstvo a kojenie nie je vylúčené, volíme operačné postupy, ktoré minimalizujú akékoľvek poškodenie mliekovodov.