Podľa čoho sa vyberá veľkosť implantátu?

Zodpovedané
12. dec 2018

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Mám 177 cm, obvod pod prsiami 77cm a bol mi vybratý implantát Nagor XM2-415. Je to stredná výška.

Podľa čoho sa vyberá veľkosť - výška implantátu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

výber implantátu, jeho tvaru, veľkosti, charakteru výplne, povrchu a značky je výsledkom konzultácie, pri ktorej plastický chirurg zhodnotí vstupný stav, požiadavky a očakávania pacientky a v neposlednom rade rozhodne aj na základe vlastných skúseností z predchádzajúcich rokov.

Konkrétne implantát, ktorý spomínate, má strednú výšku ale aj strednú projekciu. Tieto dva rozmery sa často zvyknú zamieňať.

Implantát si predstavte ako 3D objekt, ktorý má rozmery v osiach X,Y,Z. Tým definujeme veľkosť implantátov lepšie ako číslom /vo vašom prípade 415/, pretože iné značky pri týchto rozmeroch 135x130x53 mm môžu mať číslo veľkosti iné ako 415.

Situáciu komplikuje ešte aj to, že implantát je mäkký poddajný útvar a rozmery sa menia v závislosti od polohy a prostredia, v ktorom sa implantát nachádza.

Rozpis toho, čo treba brať do úvahy pri voľbe implantátov je dlhý a rokmi sa stále zväčšuje so stúpajúcimi skúsenosťami plastického chirurga. Je to naše "know-how" a aj to odlišuje šikovných a skúsených plastických chirurgov.

Budem sa opakovať, absolvujte viacero konzultácií a vyberte si toho, ktorý Vám bude najviac vyhovovať.

Vy si nastavte kritériá, ktoré sú pre Vás dôležité a vyhnete sa výčitkám, ak sa vám nebude páčiť výsledok, že ste pre výber chirurga neurobili dôkladnejší prieskum 😉