Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Podľa čoho sa vyberá veľkosť implantátu?

Zodpovedané
12. dec 2018

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Mám 177 cm, obvod pod prsiami 77cm a bol mi vybratý implantát Nagor XM2-415. Je to stredná výška.

Podľa čoho sa vyberá veľkosť - výška implantátu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

výber implantátu, jeho tvaru, veľkosti, charakteru výplne, povrchu a značky je výsledkom konzultácie, pri ktorej plastický chirurg zhodnotí vstupný stav, požiadavky a očakávania pacientky a v neposlednom rade rozhodne aj na základe vlastných skúseností z predchádzajúcich rokov.

Konkrétne implantát, ktorý spomínate, má strednú výšku ale aj strednú projekciu. Tieto dva rozmery sa často zvyknú zamieňať.

Implantát si predstavte ako 3D objekt, ktorý má rozmery v osiach X,Y,Z. Tým definujeme veľkosť implantátov lepšie ako číslom /vo vašom prípade 415/, pretože iné značky pri týchto rozmeroch 135x130x53 mm môžu mať číslo veľkosti iné ako 415.

Situáciu komplikuje ešte aj to, že implantát je mäkký poddajný útvar a rozmery sa menia v závislosti od polohy a prostredia, v ktorom sa implantát nachádza.

Rozpis toho, čo treba brať do úvahy pri voľbe implantátov je dlhý a rokmi sa stále zväčšuje so stúpajúcimi skúsenosťami plastického chirurga. Je to naše "know-how" a aj to odlišuje šikovných a skúsených plastických chirurgov.

Budem sa opakovať, absolvujte viacero konzultácií a vyberte si toho, ktorý Vám bude najviac vyhovovať.

Vy si nastavte kritériá, ktoré sú pre Vás dôležité a vyhnete sa výčitkám, ak sa vám nebude páčiť výsledok, že ste pre výber chirurga neurobili dôkladnejší prieskum 😉