Sú autoimunitné ochorenia kontraindikáciou pre implantáty?

Zodpovedané
15. nov 2018

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom mojej situácie. Mám záujem o silikónové implantáty.

Sú autoimunitné ochorenia kontraindikáciou?

Som nastavená na liečbu Medrolom a Plaquenilom.

Ďakujem

Dobrý deň,

autoimunitné ochorenia sú relatívnou kontraindikáciou. To znamená, že ak je proces v štádiu akútneho zhoršenia, alebo vo váze zmeny liečby, tak nie je vhodné organizmus zaťažovať ďalším stresujúcim podnetom.

Bolesť, operácia, anestézia sú stresové podnety pre organizmus, ktorý sa s podnetmi vyrovnáva nejaký čas.

Je známe že autoimunitné ochorenia sa spúšťajú, alebo zhoršujú počas pôsobenia stresových podnetov. Nie je to však pravidlo a rovnako záleží na tom ako a čím Vás reumatológ/dermatológ/imunológ lieči.

Odporúčam poradiť sa s lekárom ktorý Vás lieči a opýtajte sa aj na jeho názor a možné riziká viažúce sa konkrétne k Vášmu problému.

Operovali sme ženy so sklerodermiou, artritídami aj lupusom. K zhoršeniu nedošlo, ale to samozrejme nemusí byť zaručene aj Váš prípad.