V akom veku by ste odporúčali podstúpiť korekciu očných viečok?

Zodpovedané
19. okt 2018

Dobrý deň,

chcela som sa Vás spýtať na názor, kedy je najvhodnejší čas na operáciu horných viečok. Váham, či ešte čakať a dať šancu "krémikom a cvikom na oči", alebo radšej čím skôr operáciu spraviť. Mám 44 rokov.

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

Dobrý deň,

táto otázka je veľmi častou aj u mňa v ambulancii.

Pri operácii horných viečok ( po slovensky správne "horné mihalnice"), sa neposudzuje vhodnosť operácie podľa veku klientky. Zohľadňuje sa najmä stav kože, tukových "vačkov", poloha obočia a prípadná prítomnosť očnej diagnózy.

Genetická predispozícia môže spôsobiť, že 30 ročná žena môže byť vhodnou kandidátkou na takýto zákrok a jej 70 ročná susedka ešte nie. Samozrejme, je to myslené len obrazne.

Najčastejší vek klientiek, ktoré sa pre takýto zákrok rozhodnú, sa pohybuje približne okolo 40. roku.

Ak ste však spokojná s výsledkami tvárovej gymnastiky a efektom očných krémikov, operáciu ešte určite nepotrebujete 😉.