Akú masť si mám dávať na záhyby medzi stehnom a genitáliami?

Zodpovedané
20. feb 2020

Dobrý deň,

už od čias prvého holenia v oblasti bikín sa mi zapálili korienky chĺpkov. To by bolo ešte ok. Ale v časti záhybu, kde tlačí spodné prádlo, sa mi často robili hnisavé vyrážky, vriedky. Ostali mi aj jazvy.

Niekedy bolo všetko ok, niekedy sa to takto zapálilo. Skúšala som vždy po holení zinkovú masť, detský zásyp. No nič veľmi nepomohlo.

Teraz po pôrode je to oveľa horšie. Na jednom mieste mám začervenanú pálivú pokožku aj po niekoľkých týždňov po holení. Niekde ani nerastú chĺpky, ako je to podráždené.

Z jedného miesta mi stále po stlačení ide hnis, alebo krv. Snažím sa nosiť čo najpohodlnejšiu bielizeň, neholiť sa skoro vôbec.

Akú masť si mám dávať na záhyby medzi stehnom a genitáliami?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na tento problém by ste mohli použiť detské masti vhodné na zapareniny, ako napríklad Bepanthen alebo Sudocrem.

Avšak domnievam sa, že na miestach, kde mávate hnis by bolo vhodné použiť antibiotickú masť. Preto odporúčam návštevu kožného lekára.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová