Aká vyrážka sa mi urobila v dolnej časti stehna?

Zodpovedané
10. feb 2022

Dobrý deň,

včera som si všimla takúto vyrážku v dolnej časti stehna. Stehná si depilujem epilátorom.

Môže to byť zarastený chĺpok po holení?

Dala som si na to zinkovú masť. Nebolí to, nie je ani príliš tvrdé.

Mám vyhladať svojho lekára?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že s takouto vyrážkou je potrebné ísť hneď k lekárovi. Ak je vyrážka zapálená a zdá sa Vám, že je tam chĺpok, tak skúste si vyrážku potierať Ichtoxylom. Ten pomôže tomu, aby sa uvoľnil obsah vo vnútri. Predtým je vhodné si kožu vyčistiť pomocou Betadine.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková