Aká je najvyššia denná dávka Brintellixu?

Zodpovedané
14. jún 2020

Dobrý deň,

1,5 roka beriem Brintellix 15 mg denne. Cca 2-3 týždne sa cítim zle. Mám trochu úzkosť a som veľmi unavená. V noci zle spím. Mám malé dieťa, tak hlavne preto sa nevyspím.

Potrebujem vyššiu dávku, alebo to prejde samo?

Aká je najvyššia denná dávka Brintellixu?

Ďakujem

Dobrý deň,

maximálna odporúčaná dávka je 20 mg 1x denne. Ťažko takto zhodnotiť Vašu situáciu.

Vy musíte vedieť či len Vaše dieťatko prechádza zložitejším obdobím a horšie spí, čo Vás veľmi vyčerpáva alebo to nesúvisí priamo s touto situáciu.

Každopádne vždy, keď máte pochybnosti je najlepšie obrátiť sa na lekára.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová