Aké je dávkovanie lieku Cefzil pre deti?

Zodpovedané
9. feb 2019

Dobrý deň,

dnes lekárka predpísala mojej 4,5 ročnej dcérke Cefzil 250mg/5ml. Dcérka váži 17 kg a má užívať 2x 7,5 ml. Čítala som aj dávkovanie na príbalovom letáku a zmiatlo ma, že dospelý má užívať 2x 5 ml.

Je dávkovanie pre dcérku správne?

Ďakujem

Dobrý deň,

mala by brať maximálne 5 ml každých 12 hodín podľa váhy dieťaťa, tak ako píše na príbalovom letáku.
Je otázne či sa pani doktorka nepomýlila, keďže dávkovanie je rozpísané aj ako 7,5mg na 1 kilo dieťaťa každých 12 hodín, čo ale stále predstavuje 0,15 - 0,3ml sirupu na kilo dieťaťa, čiže pri 17 kg vychádza stále maximálne 5 ml každých 12 hodín.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová