Aké vitamíny sú vhodné pre dieťa s alopéciou?

Zodpovedané
18. okt 2019

Dobrý deň,

môj 11 ročný chlapec má už tri roky alopéciu. Stratil obočie, mihalnice, úplne všetky vlasy. Príčina - stres.

Prešli sme všetkými vyšetreniami, dali sme vybrať krčnú a nosnú mandľu, skúsili sme bylinkárky, známych kožných lekárov.

A nič.

Momentálne mu dávam vlasové hnojivo, vitamín C a B. Občas Berešove kvapky.

Je ešte nejaký vitamín, ktorý mu mám doplniť?

Dúfame, že vlásky porastú.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

myslím, že viac prípravkov teraz nemusí užívať. Dajte tomu čas, uvidíte ako to zaberie, či mu vlásky porastú.

Na rast vlasov je dôležitý zinok a ten sa nachádza vo vlasovom hnojive.

Dôležité je, aby sa vyhýbal stresovým situáciám.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová