Aké vitamíny sú vhodné pri chorobe ruky nohy ústa?

Zodpovedané
4. júl 2019

Dobrý deň,

môj ročný syn má chorobu ruky nohy ústa. Kúpila som Imunoglukan, Cebion sirup a B - komplex kvapky. Na letáku sa píše, že Imunoglukan je vhodný od 3 rokov, Cebion sirup udáva, že pri ňom sa neodporúča užívať iný vitamín D, keďže on už vitamin D3 obsahuje.

Mám vynechať podávanie Vigantolu?

Môžem dať B-komplex kvapky ročnému dieťaťu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

B-komplex kvapky sú pre deti od troch rokov, rovnako ako Imunoglukán.

Cebion sirup je komplex vitamínov vhodný pre dojčatá a malé deti. Obsahuje Vitamín A, E, C, D a vitamíny skupiny B. Preto stačí, ak mu budete podávať z vitamínov len Cebion sirup.

Počas užívania Cebion sirupu nepodávajte Vigantol, dieťatko by mohlo dostať hnačku z vysokej dávky vitamínu D.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová