Ako dlho užívať Klacid a kedy naposledy podať Trifed?

Zodpovedané
30. sep 2019

Dobrý deň,

mojej 5 ročnej dcére bol predpísaný Klacid, ktorý má užívať 2,5 ml 2x denne.

Ako dlho ho má užívať?

Berie k tomu aj žltý Trifed.

Existuje nejaké obmedzenie, že kedy jej môžem Trifed najneskôr podať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Klacid je antibiotikum. Je potrebné ho užíva v pravidelných časových odstupoch. V tomto prípade je to každých 12 hodín. Dĺžku liečby určuje lekár, zvyčajne je to 10 dní pri týchto antibiotikách.

Žltý Trifed je na zastavenie soplíkov. Môžte ho podať aj večer, nie je tam obmedzenie. Naopak obsahuje aj antihistaminikum, ktoré u detí navodzuje ospalosť.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová