Ako sa má správne užívať Femoston 2/10?

Zodpovedané
9. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom užívania Femostonu.

Ako sa má správne užívať Femoston 2/10?

Má sa užívať balenie za balením, alebo je potrebné vynechať dni na menzes?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Femoston sa užíva za sebou, je to uvedené aj v príbalovom letáku:

,, Počas prvých 14 dní 28-dňového cyklu sa užíva jedna tehlovočervená tableta s obsahom 2 mg estradiolu denne, v ďalších 14 dňoch sa užíva jedna žltá tableta s 2 mg estradiolu a 10 mg dydrogesterónu denne.
Po 28-dňovom cykle sa začína nový 28-dňový cyklus. To znamená, že liečebné cykly na seba nadväzujú bez prerušenia."

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová