Ako správne dávkovať Nurofen, keď 2-ročný syn má horúčku?

Zodpovedané
20. jan 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom dávkovania napísaného na letáku. Nurofen pre deti od 3 mesiacov 20 mg/ml. Syn má 2 roky a 2 mesiace, váži 15 kg.

Mám mu pri horúčke podať 6,3ml/6,5 ml Nurofenu 3x denne?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Dávkovanie je nasledovné:
10 mg - 1 kg hmotnosti
X mg - 15 kg hmotnosti

Klasická trojčlenka, kde Vám vyjde, že syn ma prijať 150 mg ibuprofénu.
150 mg vydelíte obsahom ibuprofénu v lieky (teda vo Vašom sirupe do 6 rokov 20 mg).
Vyjde Vám 7,5 ml dávky, ktorú máte synovi podať každých 8 hodín.

S Nurofenom sú deti často poddávkované kvôli chybnému dávkovaniu lieku.
Je potrebné dodržiavať hlavne pitný režim pri jeho podávaní.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie