Aký časový odstup mám dodržať medzi výživovými doplnkami?

Zodpovedané
19. mar 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom časového odstupu medzi výživovými doplnkami.

Užívam GlobiFer s vitamínom C. Ďalej počas dňa užívam aj vápnik Ovovital a horčík Magnerot, rybí olej a vitamín D DeVit Forte. Viem, že medzi železom a horčíkom má byť pár hodín rozdiel.

Aký časový odstup mám dodržať medzi jednotlivými výživovými doplnkami?

Poradíte mi voľnopredajné železo, ktoré sa dobre vstrebáva a môžem ho užívať aj počas kojenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

Globifer forte spolu s Vitamínom C by ste mali užívať aspoň 30 minút pred jedlom. Vitamín C napomáha lepšiemu vstrebávaniu železa.

Horčík a vápnik je potrebné užívať v odstupe aspoň dve hodiny od železa.

Vitamín D a rybí olej nereagujú s ostatnými, takže tie môžte kedykoľvek.

Môžte si ponechať Globifer forte. Je to prírodné železo, ktoré je ľahko stráviteľné. Tým pádom by nemalo tak často spôsobovať zápchu.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová