Aký doplnok odporúčate na imunitu štvorročného dieťaťa?

Zodpovedané
9. feb 2019

Dobrý deň,

moja štvorročná dcérka býva často chorá. Keď ju dám do škôlky, tak je tam týždeň a potom 2-3 týždne doma. Berie liek Singulair na alergiu a Rupafin.

Čo nám odporúčate na posilnenie imunity?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je častý problém detičiek v škôlke. Deti si v kolektíve doslova prestriedajú vírusy medzi sebou. Skúste napríklad Imunoglukán, 4 ročná už môže aj kapslem, je dobré ho užívať aspoň 2 mesiace. Obsahuje aj okrem imunoglukánu aj vitamín C.
Predpokladám, že choroba jej zasahuje dýchacie cesty. Ak áno, tak by ste mohli každý deň, keď príde zo škôlky jej vystriekať nos morskou vodou. V nose sa nám totiž zachytáva najviac vírusov počas dňa.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová