Aký je Váš názor na súčasné užívanie Fraxiparine a lieku Carsaxa?

Zodpovedané
26. aug 2019

Dobrý deň,

som v 26. týždni tehotenstva a doteraz som užívala liek Carsaxa z dôvodu, že mi skôr začala hustnúť krv a kvôli riziku preeklampsie. Hematológ mi odporučil injekcie Fraxiparine 0,4 a prestať užívať Carsaxu 150 mg. Gynekológ mi však odporúča užívať naďalej aj Carsaxu aj Fraxiparine.

Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

niektoré ženy berú aj kombináciu liekov počas tehotenstva ako vy.

Carsaxa (Anopyrin) sa zvyčajne pri možných komplikáciách berie od začiatku tehotenstva a neskôr sa vymieňa za Fraxiparine, alebo sa ponechávajú oba. Lieky Vám odporučili na základe vyšetrení, preto nemajte obavy.

Nemôžem k tomu vyjadriť svoj názor, nakoľko nepoznám Váš zdravotný stav a priebeh tehotenstva.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová