Aký liek pomôže trojmesačnému dieťaťu na dusivý kašeľ?

Zodpovedané
24. apr 2019

Dobrý deň,

máme dcérku, ktorá má 3 mesiace a 20 dní. Má dusivý suchý kašeľ a dýcha ako tuberák. K našej lekárke sa neoplatí ísť.

Čo by jej mohlo pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

takýmto maličkým deťom sa z voľnopredajných liekov môže dať na dusivý kašel Kalciový sirup a Tussin kvapky. Kľudne aj kombinácia oboch.

Tussin sa užíva po jedle, kvapky sa dávku do vody alebo do čajíka.

Tiež jej v noci podložte niečím hlavičku, aby bola v polohe šikmo.

Vzhľadom na to, že má len necelé 4 mesiace, určite zájdite aj k lekárke, nech ju vyšetrí.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová