Aký sirup na vlhký kašeľ pre 18 mesačné dieťa?

Zodpovedané
19. mar 2019

Dobrý deň,

moje 18 mesačné dieťa má vlhký dráždivý kašeľ. Ochorenie začalo soplíkmi a myslela som, že je to tým, že zatekajú. S nosom sa polepšilo a naopak kašeľ sa výrazne zhoršil, a to najmä v noci.

Aký sirup nám doporučujete na vlhký dráždivý kašeľ?

Ďakujem

Dobrý deň,

na odhlienenie je výborný Solmucol. Pre 18 mesačné bábo je vhodný Solmucol 100 mg sáčky. Dávkovanie je polovica sáčku 3x denne. Obsah vrecka treba vysypať do pohára, zaliať vodou a rozmiešať.

Ak by sa Vám nepáčila takáto forma granulátu, tak potom čo sa týka sirupu, dobrú skúsenosť mám so sirupom Hedelix.

Dieťatko v noci polohujte tak, aby malo vyššie hlavu a tým mu bude menej zatekať.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová