Čo mi odporúčate na opakované vaginálne mykózy v tehotenstve?

Zodpovedané
10. aug 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Momentálne som tretíkrát tehotná. Počas oboch predchádzajúcich tehotenstiev som si cca od 6. mesiaca prechádzala vaginálnymi mykózami. Pri druhom som mala pozitívneho aj streptokoka v 36.týždni.
Predpokladám teda, že ma podobné problémy budú čakať aj počas tohto tehotenstva.

Pri druhom tehotenstve cca v tom 6.mesiaci mi moja pani gynekologička kázala preventívne užívať výplachy Clogyn. Problémom ale je, že ide o pomerne drahý výrobok (cca 17€ čo som pozerala v lekárňach po okolí, za 5 výplachov).

Skúšala som preto repíkové sedacie kúpele. Nepomohli a potom cca na konci 8. mesiaca som si kúpila čapíky Gyntima Probiotica (cca 6€ za 10 čapíkov).

Nakoniec som ich nevybrala, lebo som mala pozitívneho toho streptokoka a pani doktorka mi nasadila Macmiror. Potom som už do konca tehotenstva nič nepoužívala, lebo doma som po prečítaní príbalového letáku Gyntimi zistila, že je tam obsiahnutá šalvia.

Momentálne používam intímny krém Beliema Intim, ale sestrička mi pri druhom tehotenstve povedala, že potrebujem liečbu zvnútra, že mi teda natieranie sa zvonka veľmi nepomôže.

Vzhľadom k predchádzajúcim problémom by som si chcela nasadiť už teraz v blízkej dobe nejakú podpornú liečbu, ale keďže Clogyn je na moje pomery pridradrahý.

Môžem používať Gyntima čapíky aj napriek šalvii?

Viete mi poradiť inú alternatívu?