Čo odporúčate na atopický ekzém?

Zodpovedané
11. feb 2019

Dobrý deň,

moja 1,5 ročná dcéra má atopický ekzém. Premasťovanie pokožky jej nepomáha. Pupáčiky a pokožku suchú nemá.

Treba jej pokožku naozaj len premasťovať?

Čo jej odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa toho čo opisujete, tak sa jedná o ľahkú formu atopického ekzému. Pokožka sa naozaj zvykne len premasťovať. Ak sa stav zhoršuje, tak lekári predpisujú dočasne kortikoidné maste. Avšak ani to nemusí zabezpečiť úplne vymiznutie ekzému. Niekedy sa stratí až časom, dieťa z neho tzv. ,,vyrastie".

V praxi si pacienti chvália konopnú kozmetiku. Tak, ak ste sa s ňou ešte náhodou nestretli, tak vyskúšajte konopný krém CutisHelp mimi Ekzém. Je vhodný už pre dojčatá na atopický ekzém a aj iné prejavy kožnej alergie alebo zápalu.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová