Existuje alternatíva k lieku Ciprofloxacin-Teva?

Zodpovedané
22. mar 2019

Dobrý deň,

mávam opakované zápaly mechúra vyvolané baktériou E.coli. Niekoľko rokov som mala pokoj, no zase sa mi to objavilo. Moja doktorka mi predpísala Ciprofloxacin-Teva, a to na základe rozboru na citlivosť. Z uvedených antibiotík mi bolo veľmi zle. Po 3 tabletkách som ich musela vysadiť.

Existuje alternatíva k lieku Ciprofloxacin-Teva?

Ďakujem

Dobrý deň,

existuje niekoľko generík k lieku Ciprofloxacín Teva, ako napríklad, Ciphin, Ciplox, Ciprinol alebo Ciprofloxacín Sandoz.

Ak máte ťažkosti, poraďte sa so svojím lekárom, nech Vám predpíše buď generikum alebo úplne iné antibiotikum.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová