Existujú antikoncepčné tabletky, ktoré sa nemusia užívať v 1. deň menštruácie?

Zodpovedané
11. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom antikoncepcie. Mám nepravidelný cyklus a nepomohol mi ani Duphaston. Teraz už 5. mesiac nekrvácam, ale chcem sa pri sexe chrániť. Kondóm nám nevyhovuje.

Existujú antikoncepčné tabletky, ktoré sa nemusia užívať v 1. deň menštruácie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

každá hormonálna antikoncepcia sa začína užívať v prvý deň menštruácie.

Je možné ich začať užívať aj 2. -5. deň cyklu, ale v tom prípade sa odporúča nasledujúcich 7 dní používať aj kondóm ako ochranu.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová