Je bezpečné užívať kyselinu kaprylovú pri gynekologických problémoch?

Zodpovedané
9. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom kyseliny kaprylovej. Mávam gynekologické zápaly, zápchy a podozrenie na premnoženie kvasiniek v organizme.

Je bezpečné užívať kyselinu kaprylovú 600 mg pri gynekologických problémoch?

Sú nejaké zásady alebo rady pri užívaní tohto prípravku?

Ďakujem

Dobrý deň,

kyselina kaprylova sa odporúča napríklad pri vaginálnej mykóze.

Tento výživový doplnok u nás nie je až tak často používaný, je to populárne v USA a Veľkej Británii, kde ho ľudia užívajú počas kvasinkovej diéty.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová