Je lepšie užívať Progestanelle 200 mg orálne alebo vaginálne?

Zodpovedané
13. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš odborný názor na spôsob užívania kapsúl Progestanelle 200 mg.

Je lepšie ich užívať orálne alebo vaginálne?

Osobne mi nespôsobuje žiadne komplikácie ani jeden spôsob užívania. Len sa obávam, že v prípade vaginálneho spôsobu značná časť lieku "vytečie" von.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

liek by sa mal užívať perorálne pri problémoch ako je nepravidelná menštruácia, bolestivá menštruácia, krvácanie mimo cyklu, liečba menopauzy a iné.

Vaginálne by sa mal užívať pri problémoch s oplodnením, alebo ako prevencia proti potratom.

Takisto sa vaginálne môže použiť v prípade nežiaducich účinkov počas perorálneho podávania.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová