Je podľa Vás GlobiFer vhodnou náhradou klasického železa?

Zodpovedané
10. okt 2019

Dobrý deň,

mám 29 rokov a už od základnej školy som mala nižšie hodnoty železa. Pri užívaní železa som vždy mala výrazné tráviace problémy a z toho dôvodu som v tehotenstve nasadila GlobiFer forte.

Momentálne som v 26. týždni tehotenstva a železo mám stále nízke.

Je podľa Vás GlobiFer vhodnou náhradou klasického železa?

Je možnosť zvýšiť dávky z jednej tabletky denne na viac tabletiek?

Za odpoveď vopred ďakujem

Dobrý deň,

Globifer forte môžte užívať aj 2 tablety denne.

Globifer Forte obsahuje menej železa v jednej tablete, ale má vyššiu vstrebatelnosť ako železo na lekársky predpis. Preto môže byť náhradou klasického železa.

Vzhľadom na to, že ste tehotná, tak sa poraďte s lekárom ako upraviť hladinu železa.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová