Je v poriadku, keď sa mi čipky Nystatin ťažšie zavádzajú?

Zodpovedané
16. júl 2020

Dobrý deň,

som v 30. týždni tehotenstva a dnes na poradni mi doktorka predpísala čipky do pošvy. Nikdy som niečo také neužívala.

Je normálne, že mi to išlo ťažšie a bolo to nepríjemne?

Ako hlboko to mám zaviesť?

Dala som to dnu len tak, aby celé bolo dnu a aj tak sa mi zdalo že to mam všade naokolo roztečené.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

Nystatín čapíky, tak ako aj iné vaginálne čapíky by sa mali zaviesť čo najhlbšie do pošvy. Nemalo by Vám to byť o nič nepríjemnejšie ako zavádzanie tampónu.

V prípade akýchkoľvek ťažkostí počas liečby sa obráťte na svoju lekárku.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová