Je v poriadku užívanie Solmucolu spolu s Mucodual pastilkami?

Zodpovedané
5. nov 2019

Dobrý deň,

v lekárni mi na podráždené hrdlo dali Mucodual pastilky. Nie som chorá, len mám hlieny v hrdle. Tie mi idú ťažšie vykašľať a z toho som zachrípnutá. Užívam Solmucol a kalciový sirup.

Je v poriadku užívanie Solmucolu spolu s Mucodual pastilkami?

Nebijú s a navzájom, keďže pastilky brzdia nutkanie na kašeľ?

Ďakujem

Dobrý deň,

Mucodual pastilky obsahujú extrakt lišajníka islandského. Lišajník islandský obsahuje slizovité látky, ktoré vytvárajú ochranný film na dýchacích cestách. Týmto pôsobením zvlhčuje sliznicu a pomáha tíšiť podráždenie.

Môžte ich užívať aj popri užívaní Solmucolu a Kalciového sirupu.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová